4007 - Bilim Şenliği Destekleme Programı

-A +A
Yazıcı-dostu sürüm

 

http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresinden başvurunuzu tamamlayıp onay vermek için son tarih 16 Ocak 2017  saat 23:59 'a kadar uzatılmıştır."

2016-2017 TÜBİTAK 4007 BİLİM ŞENLİĞİ ÇAĞRISI AÇILDI!

Elektronik Son Başvuru Tarihi 16 Ocak 2017!

Basılı Belgelerin Teslimi Son Tarihi 31 Ocak 2017!

4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı, bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler vb. etkinlikler yoluyla katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini amaçlar.

4007 destek programına;

·         Üniversiteler, kamu ve belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezleri, belediyeler ile diğer kamu kurum ve/veya kuruluşlar başvurabilir.

·         TÜBİTAK tarafından desteklenen Bilim Şenlikleri Destekleme Programında proje yürütücüsü olmanın koşulu; en az lisans derecesine sahip olmak ve projenin yürütüldüğü kurum/kuruluşta tam zamanlı personel kadrosunda bulunmaktır.

UYARI:  Başvuru yapacağınız programa ilişkin güncel “Başvuru Formu”nun doldurularak elektronik başvuru sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

 

NOT: Başvurunun bilimsel değerlendirmeye alınabilmesi için, Arial 9 yazı tipinde hazırlanması ve toplamda 20 sayfayı geçmemesi gerekmektedir. Ayrıca, sisteme yüklenecek her bir dosyanın büyüklüğünün 20 MB’ı geçmemesi gerekmektedir.

 

NEREYE VE NASIL BAŞVURULABİLİR?

Başvuru, http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresinden ARBİS bilgileri ile giriş yapılarak çevrimiçi yapılacaktır. ARBİS hesabınız yoksa, http://arbis.tubitak.gov.tr adresine girerek oluşturabilirsiniz.

Bilim ve Toplum Proje Başvuru Sistemi (PBS) bilgilendirme sunumu için tıklayın.

Sistem üzerinden başvurunuzu tamamlayıp onay vermek için son tarih 16 Ocak 2017 saat 17:30’dur. Çevrimiçi başvurunun tamamlanmasıyla sistem tarafından oluşturulan “Elektronik Başvuru Çıktısı” alınarak ve gerekli imzalar atılarak, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü’ne iletişim bilgilerinde yer alan adrese elden ya da kargo/posta yoluyla 31 Ocak 2017 saat 17:00’a kadar iletilmesi gerekmektedir. Posta ve kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

·         4007-Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Çağrı Metni

·         4007-Sıkça Sorulan Sorular

 

Proje başvuruları aşamasında kullanılacak belgeler: 

·         4007-Proje Öneri Formu

·         4007-Ayrıntılı Şirket Tanıtım Bilgileri Formu (Eğer gerekli ise) (Sadece sistemde ilgili alanda sunulmalı)

·         Hazirun Cetveli (Eğer gerekli ise) (Sadece basılı kopyada sunulmalı)

·         Ticaret Sicil Gazetesi (Eğer gerekli ise) (Sadece basılı kopyada sunulmalı)

·         Destek Mektupları (Eğer gerekli ise) (Orijinali basılı kopyada, taratılmış olarak ise sistemde ilgili alanda sunulmalı)

 

Değerlendirme süreci ile ilgili belgeler:

·         4007-Değerlendirme Süreci

·         4007-Değerlendirme Kriterleri

 

Yönetmelik ve Esaslar:

·         Bilim ve Toplum Programlarına İlişkin Yönetmelik

·         4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Usul ve Esaslar

 

4007 Bilim Şenlikleri Çağrı Logosu için tıklayınız.

Kasım 2015 "4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri" çağrısı sonucu desteklenmesine karar verilen projeler için tıklayınız.

İLETİŞİM: bt4007@tubitak.gov.tr 

                   forum.tubitak.gov.tr