2224-B - Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı

-A +A
Yazıcı-dostu sürüm

2224 programı kapsamında, Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen ve aşağıdaki şartları sağlayan kongre, konferans, sempozyum etkinlikleri desteklenmektedir.

2224-B programı kapsamında, Türkiye’de gerçekleştirilecek kongre, konferans veya sempozyum etkinliklerine katılacak ve etkinlikte bildiri sunumu yapacak olan genç araştırmacıların (35 yaş ve altı) yol, konaklama ve etkinlik katılım ücreti için destek sağlanır.

Çalıştay ve kolokyumlara katılım desteği verilmez.

Programla ilgili sık sorulan sorular ve cevaplar için tıklayınız. (Başvurularınızın eksiklikler nedeniyle iade edilmeyip, bilimsel değerlendirme aşamasına geçebilmesi için lütfen dikkatle inceleyiniz)

 

ÖNEMLİ DUYURU

Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programları kapsamında 2224-A ve 2224-B programları için Eylül ayında son kez ek çağrıya çıkılmıştır. Bir sonraki başvuru döneminin 2018 yılı başında açılması öngörülmektedir.

  • 2224-A Yurt Dışı ve 2224-B Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programları, 2017 yılı 9. dönem başvurularından ön inceleme aşamasında elenen başvuruların sonuçları açıklanmıştır. (25/10/2017)

Başvuru sahipleri sonuçları e-bideb.tubitak.gov.tr' den kontrol edebilir. Başvuru sonucuyla ilgili detaylı bilgi için lütfen mail yoluyla iletişime geçiniz. (bideb2224@tubitak.gov.tr) İletilen maillerde mutlaka başvuru yılı ve döneminin belirtilmesi gerekmektedir.