Patentler

-A +A

 

TÜBİTAK’ın hak sahibi olduğu ve tüm dünya çapında koruması devam eden 125 patent ailesinden doğmuş toplam 416 adet patent/patent başvurusu tabloda verilmektedir. (Tabloya erişim için tıklayınız.)

416 adet patent/patent başvurusu içerisinde; süreci devam eden 79'u Türkiye olmak üzere 126 ulusal safhada patent başvurusu ve süreci tamamlanmış 47'si Türkiye olmak üzere 253 ulusal safhada tescilli patent bulunmaktadır. Ayrıca, bölgesel koruma sağlamak amacıyla, süreci devam eden 23 Avrupa, 1 de Avrasya patent başvurusu olup süreci tamamlanmış 32 Avrupa tescilli patenti ve 2 Avrasya tescilli patenti bulunmaktadır. 

İlgili tabloda sarı renk ile belirtilenler süreci devam eden patent başvurularını, yeşil renk ile belirtilenler tescil edilmiş patentleri temsil etmektedir.

İlgili patent/patent başvurusuna dair bibliyografik bilgileri de içeren detaylı bilgilere tabloda belirtilen bağlantılardan ulaşılabilir.

Patent/patent başvurusunun geçerli olduğu ve tabloda kısaltmalarla belirtilen ülke kodlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

http://www.wipo.int/pct/guide/en/gdvol1/annexes/annexk/ax_k.pdf