Destek İzleme Sistemi

-A +A

1.Kesin Ödeme

Etkinlik yürütücüsü, izleme belgelerini etkinliğin bitiş tarihinden ya da destek sonucu açıklanmadan etkinliğin gerçekleşmesi durumunda desteğin açıklandığı tarihten itibaren 30 gün içinde BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemine (e-bideb.tubitak.gov.tr) yüklemek zorundadır. Kararlaştırılan destek, etkinlik tamamlandıktan sonra izleme belgelerinin sisteme yüklenmesi ve uygun bulunmasının ardından etkinlik yürütücüsünün kendi adına açılmış banka hesabına aktarılır ve destek sonlandırılır.

2.Ön Ödeme

Etkinliğin başlamasına 3 aydan daha az bir süre kala ön ödeme talep edilmesi halinde (ön ödeme talebi ile birlikte taahhütnamenin sisteme yüklenmesi gerekir) kararlaştırılan desteğin yürütücü koordinasyon ücreti dışında kalan miktarının en fazla % 80’i etkinlik yürütücüsünün kendi adına açılmış banka hesabına ön ödeme şeklinde aktarılır. Etkinlik yürütücüsü, izleme belgelerini etkinliğin bitiş tarihinden ya da destek sonuç tarihinden itibaren 30 gün içinde BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemine (e-bideb.tubitak.gov.tr) yüklemelidir. Kararlaştırılan desteğin geri kalan kısmı için etkinlik yürütücüsü ile mahsuplaşarak hesap kapatılır. Etkinlik gerçekleşmediği takdirde ön ödeme yapılmış ise, TÜBİTAK’a geri ödemenin gecikmesi durumunda ödenmiş olan destek tutarı kanuni faizi ile birlikte geri alınır.

 

İzleme Belgeleri

 

ÖNEMLİ NOT: Desteklenen etkinliklerin tüm yazılı ve basılı materyallerinde TÜBİTAK isminin kullanılması zorunludur ancak TÜBİTAK logosu Başkanlık yazılı izni alınmaksızın kullanılmayacaktır.