TÜBİTAK Desteklerinde Ön Ödeme İçin Kredi Garanti Fonu A.Ş. Kolaylık Sağlıyor

-A +A

TÜBİTAK tarafından desteklenen Ar-Ge ve yenilik projelerinin finansmanında, KOBİ’ler için çok avantajlı yeni bir imkân uygulamaya girdi.

Kredi Garanti Fonu A.Ş. (KGF) ile yapılan protokol sayesinde, KGF tarafından düzenlenecek teminat niteliği taşıyan bir “kefalet mektubu” ile projesi desteklenmeye uygun bulunan KOBİ’lere ön ödeme yapılabilmektedir. Böylelikle KOBİ’ler bankaya başvurmadan doğrudan KGF’dan teminat mektubu alabileceği için hem işlem süresi kısalacak hem de KOBİ’lerimizin masrafları önemli ölçüde azalacak. Konuya ilişkin başvuru; “http://www.kgf.com.tr/dogrudan-kefalet/dogrudan-kefalet-tubitak.html" internet adresinde KGF sistemi üzerinden yapılabilecektir.

Bu yöntem sayesinde KOBİ'ler için ön ödeme kolaylığı sağlanmakta, sonuç olarak, KGF’nin hedeflerine uygun olarak, “girişimcilik teşvik edilmekte, KOBİ'ler lehine ek bir kredilendirme yaratılarak ekonomik büyüme ve kalkınmaya katkı sağlanmaktadır.”

Ayrıca, bankalarla yapılan görüşmeler neticesinde, Aktif Yatırım Bankası A.Ş. (AKTİFBANK) bir süreden beri, TÜBİTAK TEYDEB tarafından projesi desteklenen tüm firmalara; kefilsiz, ipoteksiz düşük maliyetli teminat mektubu sağlayabilmektedir. Konuya ilişkin başvuru ve detaylı bilgi www.argefinans.com  internet adresinde bulunmaktadır.

 

 

18.09.2014 Destekler, Sanayi, Ulusal Destek Programları