2219 - Aziz Sancar Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı

-A +A

Prof. Dr. Aziz SANCAR Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı 2022 yılı Başvuru Sonuçları Açıklanmıştır.

Doktora Sonrası Genç Araştırmacılarımızın kariyerlerinin gelişimi sürecinde yanlarındayız. Nobel ödüllü Bilim İnsanımız Prof. Dr. Aziz SANCAR’ın araştırma laboratuvarında doktora sonrası çalışmalarını gerçekleştirecek olan araştırmacılarımız belirlenmiştir. 

Başvuru sahipleri, başvuru durumları ile ilgili sonucu, BİDEB Başvuru ve İzleme Sisteminden (ebideb.tubitak.gov.tr) kullanıcı girişi yaparak “Başvurularım” alanından görebilirler.

Ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişimi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla, doktora derecesi veya tıpta uzmanlık derecesine sahip genç araştırmacıların doktora sonrası çalışmalarını Prof. Dr. Aziz Sancar’ın akademik danışmanlığında ve Prof. Dr. Aziz Sancar’ın araştırma laboratuvarında sürdürmek isteyen genç bilim insanları desteklenmektedir. Program kapsamında, doktorasını tamamlamış veya araştırma başlangıcına kadar doktoradan mezun olabilecek durumda olan bilim insanları desteklenmektedir.

2022 yılı çağrı duyurusuna ulaşmak için görsele tıklayınız.