2205 - Lisans Burs Programı

-A +A

ÖNEMLİ DUYURU (01.11.2022): 2205-Lisans Burs Programı başvuruları TÜBİTAK Başvuru ve İzleme Sistemi’nde (ebideb.tubitak.gov.tr) programa ait “Başvur” butonundan yönlendirilen TÜBİTAK Yönetim Bilgi Sistemi-TYBS üzerinden alınmaktadır. Başvurularınızla ilgili kontrol ve düzeltmeleri TÜBİTAK Yönetim Bilgi Sistemi-TYBS (tybs.tubitak.gov.tr) üzerinden “Başvurularım” sekmesinden yapabilirsiniz, onaylı/onaysız başvurularınızı sadece bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

BURSİYERLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU (29.07.2022): TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2205-Lisans Burs Programı kapsamında ödenen burs miktarları 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere güncellenmiştir. Yeni burs miktarları için tıklayınız.

Programın amacı; lisans öğrencilerinin temel bilimler ile sosyal ve beşeri bilimlere yönelimini teşvik etmek, TÜBİTAK tarafından yürütülen bilim olimpiyatları ve proje yarışmalarında başarılı olan öğrencileri desteklemek, bilimsel düşünme ve araştırıcılığa yatkınlıklarını geliştirerek geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlamaktır.
 
2205 Lisans Burs Programı burs miktarları için tıklayınız.
 
 
 
2205