4008 - Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı

-A +A

4008-Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları

4008 programı; toplumda özellikle özel gereksinimli bireyler ve bu bireylere hizmet veren kişiler arasında bilimsel uygulamaların ve bilim kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamayı, özel gereksinimli bireylerin bilimsel etkinliklere ve topluma aktif katılımını etkileşimli uygulamalarla desteklemeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.

Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı’nın 1. yılında çıkılmış olan 2022/1 çağrı dönemi kapsamında desteklenmesine karar verilen projelerin bilgilerine ulaşmak için tıklayın.

 

  • Desteklenmesine karar verilen projelerin sözleşme süreçleriyle ilgili bilgiler proje yürütücülerinin ARBİS’te yer alan e-posta adreslerine gönderilecektir.

  • Ön incelemede iade edilen proje başvurularının iade gerekçeleri proje yürütücülerinin ARBİS’te yer alan e-posta adreslerine gönderilecektir. İtiraz başvurularına ilişkin detaylı bilgiye iletilecek e-postada yer verilecektir.

  • Panel değerlendirmesinde ret edilen proje başvurularının panel raporları proje yürütücülerinin ARBİS’te yer alan e-posta adreslerine gönderilecektir. İtiraz başvurularına ilişkin detaylı bilgiye iletilecek e-postada yer verilecektir.

4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı Çağrı Metni için tıklayın.

Proje harcamalarına dair bilgilendirme metni için tıklayınız.

Avans talep süreçlerine dair bilgilendirme metni için tıklayınız.

18 yaşını doldurmamış katılımcılar için alınması gereken muvafakatname örneği için tıklayın.

E-imza ile ilgili sorunlarınız için: eimza@tubitak.gov.tr

Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.