2224-C Uluslararası Anlaşmalar Çerçevesinde Yurt Dışındaki Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı

-A +A

2224-C Uluslararası Anlaşmalar Çerçevesinde Yurt Dışındaki Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı

 

TÜBİTAK - Lindau Konseyi ve Vakfı anlaşması çerçevesinde "Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantıları"na Katılım Desteği verilecektir.

Başvurular 1-14 Ekim 2019 tarihleri arasında https://e-bideb.tubitak.gov.tr/ adresi üzerinden alınacaktır.

28 Haziran-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek "70th Lindau Meeting (Interdisciplinary)" için Fizik, Kimya, Tıp/Fizyoloji ve ilgili alanlarında başvurular alınmaktadır.

25-29 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlenecek "7th Lindau Meeting on Economic Sciences" için Ekonomi ve ilgili alanlarında başvurular alınmaktadır.

Program kapsamında; Türkiye’de lisans veya lisansüstü eğitimlerine devam eden üstün başarılı öğrenciler ile yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte ulusal ve uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip doktora dereceli genç araştırmacıların, güncel bilimsel konuları ve geleceğe yönelik araştırma alanlarını konu alarak Nobel ödüllü bilim insanları ile genç araştırmacıları ders, panel ve seminerler gibi çeşitli platformlarda buluşturmayı amaçlayan “Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantıları”na katılımları için destek verilir.