4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı Sonuçları Açıklandı!

-A +A

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Destek Programları kapsamında her yaştan, her eğitim seviyesinden, ülkemizin her köşesinden toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya büyük önem veriyor ve farklılıklarımıza sahip çıkarak halkımızın ihtiyaçlarını gözeterek bilim ve toplum projelerini desteklemeye devam ediyoruz. Bu çerçevede TÜBİTAK olarak özel gereksinimli bireylerimize yönelik 4008 çağrısı kapsamında projeler desteklemekten de büyük memnuniyet duyuyoruz. Toplumda bilim ve teknoloji kültürü oluşturmada önemli bir yeri olan bilim toplum destek programları bünyesine bu yıl eklenen 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı başvuruları açıklandı.

Özel gereksinimli bireylerde farkındalık oluşturmayı, bu bireylere; eğitim ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırmayı, özel gereksinimli bireylere hizmet sunan kişiler ve özel gereksinimli bireyler arasında bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlayan 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında 42 proje destek almaya hak kazandı. Desteklenen projeler için tıklayınız.

Bilimi topluma ulaştırma heyecanını taşıyan tüm başvuru sahiplerimize tekrar teşekkür ediyoruz. Desteklenen projelerin etkinlik programları ve tarihleri, ilgili programlarımızın sayfalarından ayrıca duyurulacaktır.

16.09.2022 Destekler, Bilim ve Toplum, Ulusal Destek Programları, 4008