2232 - B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı

-A +A

2232-B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı 15.06.2022 tarihinde başvuruya açılmıştır. Başvurular yıl boyu açık olacaktır. Başvurmak için tıklayınız.

Program kapsamında ülkemiz açısından stratejik öneme sahip araştırma alanlarında yürütülecek projelere katkı sağlamak üzere, alanlarında yaptıkları üst seviye bilimsel ve/veya teknolojik çalışmalar ile temayüz etmiş ve yurt dışında çalışma deneyimi olan başta Türk bilim insanları olmak üzere 40 yaş altındaki genç araştırmacıların yurt dışından Türkiye’ye gelmelerini teşvik etmek ve çalışmalarını Türkiye’nin önde gelen devlet veya vakıf yükseköğretim kurumlarında, 6550 kapsamında yeterlik almış araştırma altyapılarında, kamu araştırma enstitülerinde, Ar-Ge veya tasarım merkezine sahip özel sektör kuruluşlarında veya teknoparklar bünyesinde Türkiye’de yerleşik sermaye şirketlerinde sürdürebilmeleri için destek verilir.


2232-B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı 2021 yılı Çağrı Duyurusu için görsele tıklayınız.

                             

Başvuru Formları:

    Destek kazanan araştırmacılar için desteğin başlatılmasına ve yürütülmesine yönelik rehber için tıklayınız.

    2232 B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı 2021 Yılı Başvuru Sonuçları Açıklandı

    TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2232 B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı başvurularının değerlendirme süreci tamamlanmıştır.

    2232 Programı başvuru durumunuz ile ilgili sonucu, BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (ebideb.tubitak.gov.tr) üzerinden kullanıcı girişi yaparak "Başvurularım" alanından görebilirsiniz.

    2232-B Programı 2021 yılı çağrı sonucuna ilişkin, destek hakkı kazananların listesini görmek için tıklayınız.