2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı

-A +A
DUYURU: 2209-A programı 2022 yılı 1. dönem çağrısı için https://tybs.tubitak.gov.tr üzerinden yapılan başvurular 01.07.2022 17:30'a kadar yapılabilecektir. TYBS sistemine belli saatlerde aşırı yüklenme olmaması için başvurularınızı sadece mesai saatleri içinde değil, mesai saatleri dışında da yapmanız faydalı olacaktır. TYBS sistemine giriş yapılamaması, yapılan başvurunun görüntülenememesi, başvuru yapılmaya çalışıldığında alınan hatalar, belge yüklenememesi vb. sorunlar sistemdeki yoğunluk azaldığında giderilmiş olacaktır. Bu sorunlar için telefon veya mail adreslerimiz üzerinden iletişime geçilmesine gerek bulunmamaktadır.
 
2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 1. dönem çağrısı başvuruya açılmıştır.
 
İlgili öğrenciler hazırladıkları araştırma projeleri ile 20 Mayıs 2022 - 20 Haziran 2022 (17.30) tarihleri arasında TÜBİTAK Yönetim Bilgi Sistemi (https://tybs.tubitak.gov.tr)  üzerinden programa başvuru yapabileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan çağrı duyurumuzu inceleyebilirsiniz. Başvuru sırasında Proje Araştırma Önerisi Belgesi, Bölüm Onay Yazısı, Transkript belgelerinin yüklenmesi zorunludur. Bu belgelerden herhangi biri eksik veya imzasız/onaysız olan adayların başvuruları ön inceleme aşamasında elenecektir. Ayrıca Proje Araştırma Önerisi dosyası hazırlarken program web sayfamızdaki güncel proje önerisi şablonunun kullanılması gerekmektedir. Taahhütname ve gerekli olması halinde Etik Kurul İzin belgesi değerlendirme süreci sonrası yürütücü öğrencilerden ayrıca talep edilecektir.
 
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.
 
DUYURU: 2209-A Programı 2021/2. dönem çağrı sonucuna ilişkin, destek hakkı kazananların listesi ve üniversitelere göre başvuru/destek sayıları listesindeki bazı öğrencilerin öğrenim bilgileri revize edilmiştir.  Listeyi görmek için tıklayınız.
 
Başvuru durumu ile ilgili sonuçlar, BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden kullanıcı girişi yapılarak “Başvuru Durumu” alanından da görülebilir.
 

Program ile İlgili Dilekçe Örnekleri:
2209-A programı ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz dilekçe örnekleri için tıklayınız.

Programın amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmektir.

2209-A programı 2022 yılı 1. dönem Çağrı Duyurusuna ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklayınız.