BİDEB 2205-Lisans Burs Programı 2023 Yılı 1. Dönem Başvuru Sonuçları Açıklandı!

-A +A

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2205-Lisans Burs Programı sonuçları açıklanmıştır. Başvuru sahipleri, başvuru durumları ile ilgili sonucu, BİDEB Başvuru ve İzleme Sisteminden (ebideb.tubitak.gov.tr) kullanıcı girişi yaparak “Başvurularım” alanından görüntüleyebilirler.

 

2205-Lisans Burs Programı ile YKS’de sayısal bölümler için Y-SAY veya eşit ağırlık ve sözel bölümler için TYT puan türünde ilk 25.000’e girerek yurt içindeki üniversitelerin Antropoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Arkeoloji, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Biyoloji, Coğrafya, Felsefe, Fizik, İlahiyat, Kimya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı örgün öğretim programlarından birine yerleşip kayıt yaptıran öğrencilere veya bu bölümlerde çift anadal programına (ÇAP) kayıt yaptıran öğrencilere ya da Ulusal ve Uluslararası Bilim Olimpiyatları ile Ulusal ve Uluslararası Proje Yarışmalarında ülkemiz adına yarışarak derece alan başarılı öğrencilere üniversitelerin örgün öğretim programlarından birine kayıt yaptırmaları şartıyla burs verilmektedir.

 

2205-Lisans Burs Programı 2023 yılı 1. dönemine ilişkin bazı veriler:

  • Başvuru sayısı 99 olarak gerçekleşmiştir.
  • 10 farklı üniversiteden toplam 48 kişi burs almaya hak kazanmıştır.
  • Hatalı veya geçersiz başvuru yapan 51 kişi ön incelemede elenmiştir.

Bursa hak kazanamayan öğrencilerin e-mail adreslerine desteklenememe gerekçeleri bildirilmiştir. BİDEB 2205-Lisans Burs Programı 2023 yılı 2. dönem başvuruları, 9-27 Ekim 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Burs almaya hak kazanan adaylardan herhangi bir belge talep edilmemektedir.

10.05.2023 Burslar, Lisans, Burs Programları, 2205