ERA-NET Cofund Biyoçeşitlilik Senaryoları ve Ekosistem Servisleri Çağrısı Açıldı

-A +A

Ufuk 2020 alt alanlarından "İklim Değişikliği, Çevre, Kaynak Verimliliği, Ham Maddeler" başlığı altında BiodivERsA ile Belmont Forum ortaklığında açılan Biyoçeşitlilik Senaryoları ve Ekosistem Servisleri konulu ERA-NET Cofund çağrısı, biyoçeşitliliğin ve ekosistem servislerinin sürdürülebilir yönetiminin değerlendirilmesi ve iyileştirilmesinin sağlanması ile senaryoların geliştirilmesi konularını ele almaktadır.

Çağrı 2 Ekim 2017 tarihinde açılmış olup, son başvuru tarihi 1 Aralık 2017’dir. Proje önerileri, en az üç katılımcı ülkeden, en az üç farklı araştırma grubu tarafından sunulmalıdır. TÜBİTAK söz konusu çağrıya €400.000 ile katılım sağlamaktadır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi için Biodiversa web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Başvuru Süreci

Söz konusu çağrıda iki aşamalı başvuru ve değerlendirme sistemi uygulanmaktadır. İlk aşama ön kayıt (pre-registration) şeklinde gerçekleştirilecek olup, bu aşamada önerilerin ulusal kriterlere uygunluğu değerlendirilecektir. İlk aşamada başarılı bulunan öneriler ikinci aşamaya davet edilmektedir. İkinci aşamada proje önerileri konsorsiyum tarafından oluşturualacak paneller vasıtasıyla bilimsel değerlendirmeye alınacak ve puanlarına göre fonlanacaktır.

Türkiye ortaklarının sunacağı projeler 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenecektir. Program ve sunulacak proje ile ilgili başvuru koşulları ve detaylı bilgi için program web sayfasını ziyaret ediniz.

Ülkemizden yapılan başvurularda, uluslararası başvurulara ek olarak, TÜBİTAK Proje Başvuru Sistemi (PBS) üzerinden çevrimiçi ortamda ulusal başvurular alınacaktır. TÜBİTAK’a yapılacak başvurularda sunulması gereken dokümanlara (Başvuru Formu, Kaynaklar ve Bütçe ve Gerekçesi) PBS sistemi üzerinden de ulaşılması mümkündür. Basılı olarak gönderilmesi gereken belgelerin Kurumumuza ulaştırılması gereken son tarih 08/12/2017’dir. Kurumumuza sunulan önerinin gerekli şartları taşımaması durumunda konsorsiyuma sunulan öneri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Son başvuru tarihi (Konsorsiyum): 01/12/2017

Son başvuru tarihi (TÜBİTAK) – Çevrimiçi Başvuru: 01/12/2017

Son başvuru tarihi (TÜBİTAK) – Basılı Evrak Gönderimi: 08/12/2017                                       

 

Çağrı Takvimi

İlk Aşama Son Başvuru Tarihi

01 Aralık 2017

İkinci Aşamaya Hak Kazananların Açıklanması

Ocak 2018

İkinci Aşama Son Başvuru Tarihi (Konsorsiyum)

9 Mart 2018

  İkinci Aşama Son Başvuru Tarihi (TÜBİTAK)

9 Mart 2018
  Basılı Kopyaların TÜBİTAK'a Son Gönderim Tarihi 16 Mart 2018

Destek Kararının Açıklanması

Haziran-Temmuz 2018

Projelerin Başlangıcı

Ekim 2018-Mart 2019

 

TÜBİTAK İrtibat Bilgisi

Giray BULUT

Kimya, Biyoloji Araştırma Destek Grubu - TÜBİTAK

Telefon: +90 312 298 11 96

E-posta: giray.bulut@tubitak.gov.tr

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Çağrı kapsamında Ortak Arama Motoru (Partner Search Tool) hizmet vermektedir. Bu hizmetten yararlanabilmek için Ortak Arama Formunun uygun bir şekilde doldurulması ve biodiversa@fondationbiodiversite.fr  adresine iletilmesi gerekmektedir.

23.02.2018 Destekler, Akademik, Uluslararası Destek Programları, Era-Net