ERANet-LAC Üçüncü Ortak Çağrısı Açılıyor

-A +A

ERANet-LAC (Network of the European Union, Latin America and the Caribbean Countries on Joint Innovation and Research Activities) Avrupa Birliği ülkeleriyle Latin Amerika ve Karayip Ülkeleri arasında bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarında işbirliğini hedefleyen bir 7. Çerçeve Programlar projesidir. 2017 yılı sonuna kadar devam edecek ERANet-LAC Projesinin akabinde, işbirliklerinin sürdürülmesi hedeflendiğinden, ERANet-LAC Partnerleri tarafından “EU-CELAC Interest Group” bağımsız platformu oluşturulmuştur. Bu çerçevede, ERANet-LAC/EU-CELAC Interest Group üye ülkelerinin katılımıyla biyoekonomi, sağlık ve bilgi iletişim teknolojileri konulu çağrı açılacaktır.  

 

ERANet-LAC 2017/3 çağrı dönemi 20 Kasım 2017 – 8 Mart 2018  tarihleri arasında başvuruya açık olacaktır. Üçüncü çağrının aşağıdaki alanlarda açılması planlanmaktadır:

 

1) BIOECONOMY / BIOREFINERIES: Intermediate and/or High-Added Value Bioproducts

2) HEALTH : Infectious Diseases: Early Detection Research including both, Screening and Diagnosis

3) ICT : Platform for Learning and Inclusion

4) ICT for Urban Sustainability: Nature-Based Solutions, Citizen Science and Systemic Urban Planning

 

Çağrıya ülkemiz ile birlikte Arjantin, Barbados, Belçika, Bolivya, Brezilya, Şili, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Finlandiya, Almanya, Guetamala, İsrail, İtalya, Meksika, Panama, Peru, Polonya, İspanya ve Uruguay’dan fonlayıcı kurum ve kuruluşlar katılım sağlayacaktır.

 

Çağrı ile ilgili detaylara 20 Kasım tarihinden itibaren https://www.eucelacplatform.eu/joint-actions adresinden ulaşabilirsiniz.

01.11.2017 Destekler, Akademik, Uluslararası Destek Programları, Era-Net