M-ERA.NET 2016 Yılı Çağrısı Açıldı

-A +A

M-ERA.NET, Avrupa ülkeleri arasında Malzeme Bilimi ve Mühendisliği konularında güçlü araştırma ve geliştirme ortaklıklarının kurulması amacıyla Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından 7. Çerçeve Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesidir. Proje çağrısına en az 2 farklı ülkeden 3 katılımcıyı içeren tüm konsorsiyumlar katılabilecektir. Projeye, farklı ülkeleden bölgesel veya ulusal bazda araştırmalara destek veren kuruluşlar katılmaktadır. Projede, Türkiye’yi TÜBİTAK temsil etmektedir.

M-ERA.NET (From materials science and engineering to innovation for Europe) 2016 Proje Çağrısı açılmıştır. Proje ön başvurularının 14 Haziran 2016 Brüksel saati ile 12.00’a kadar yapılması ve Türkiye’den katılan firmalar tarafından 21 Haziran 2016 Türkiye saati ile 12.00’a kadar TÜBİTAK’a ön kayıt başvurusu yapılması gerekmektedir.

Çağrı ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere (çağrı takvimi, proje konuları, konsorsiyum yapısı, başvuru prosedürü vb) buradan ve https://www.m-era.net/joint-call-2016 internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Ortak arama için http://www.nmpteam.com/ adresini kullanabilirsiniz.

29.03.2016 Destekler, Sanayi, Uluslararası Ortaklı Destek Programları, 1509