Türkiye-Birleşik Krallık Ortaklığında “Research Environments (RE)” Programı Başvuruları Açıldı!

-A +A

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak British Council tarafından yürütülen Araştırma Çevre Bağlantıları (Research Environments) Programı altında TÜBİTAK ve British Council iş birliğinde yürütülecek olan kapasite geliştirme programı çağrısı açıldı.

RE Programı, Türkiye’deki üniversite ve araştırma kurumlarındaki araştırmacıların Birleşik Krallık’taki ortaklarıyla beraber çalışarak önerdikleri kapasite geliştirme aktivitelerine finansal destek sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. RE Programı ile uluslararası işbirlikleri, eğitim programları, bilgi ve iyi uygulama örneği değişimleri ve kapasite artırımı sağlayacak proje önerileri desteklenecektir.

Hibe miktarı: Proje başına en fazla £50.000

Çağrı toplam bütçesi: £100.000

Hibe süresi: 12 aya kadar

Söz konusu çağrı öncelikli alanları aşağıda verilmektedir:

• Biotechnological Pharmaceuticals

• Artificial Intelligence

Son başvuru tarihi 06 Ekim 2023 olan söz konusu fon kapsamında başvurulara ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Başvurular Birleşik Krallık’taki yürütücüler tarafından Türkiye’deki yürütücü ile ortaklık halinde doğrudan British Council web sayfasından yer alan ResearchEnvironments@britishcouncil.org e-mail adresine yollanacaktır, TÜBİTAK başvuru sistemi üzerinden bir başvuru yapılmayacaktır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:

www.britishcouncil.org/education/he-science/opportunities/research-environments


Çağrıyla ilgili sorularınız için: alimurat.guclu@britishcouncil.org.tr ya da eylem.bali@tubitak.gov.tr ile temasa geçebilirsiniz.

25.08.2023 Kurumsal, Uluslararası, İkili İşbirliği Destekleri