BİDEB 2224-Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programları “Deprem Özel Çağrısı” Açılıyor!

-A +A

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ilimizi doğrudan etkileyen depremlerin açtığı yaraları beraber sarmaya çalışıyoruz. Ülkemizden bu felaketin izlerini silmek ve gelecekte bu tür güçlükler yaşamamak için bilim temelli yaklaşımlar ve çözümler üretmek, geleceğimizi bilimle inşa etmek istiyoruz.

Bu doğrultuda, TÜBİTAK olarak hem bilgi üretimi, hem de nitelikli insan kaynağımızın gelişimi odaklı başlattığımız programlarla araştırmacılarımızı desteklemeye devam ediyoruz. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2224-A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı ve 2224-B Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı kapsamında da “Deprem Özel Çağrısı” açıyoruz.

Depremle ilgili konularda yurt içi ve yurt dışında düzenlenen bilimsel etkinliklere katılacak bilim insanları başvurularını, 16 Mart 2023 – 30 Haziran 2023 tarihleri arasında BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden yapabilirler. Başvurular haftalık periyotlarla sonuçlandırılacaktır.

2224-A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı hakkında bilgi almak ve çağrı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

 

2224-B Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı hakkında bilgi almak ve çağrı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

15.03.2023 Destekler, Bilimsel Etkinlik, Etkinliklere Katılma Destekleri, 2224