2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği

-A +A
Duyuru
DUYURU (03.01.2024): Destek miktarları güncellendi!
2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı Destek Üst Limiti 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 195.000 TL olmuştur.
Duyuru
ÖNEMLİ DUYURU (11.10.2023): TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından TÜBİTAK logosunun kullanımı hususunda mevzuat değişikliği yapılmıştır. Her türlü duyuru ve yayında TÜBİTAK desteğinin belirtilmesi ve TÜBİTAK logosunun kullanılması zorunludur (Tabi olduğu mevzuat gereği logonun kullanılamayacağı tez, makale vb. durumlar hariç). TÜBİTAK logosu, TÜBİTAK internet sayfasında yer alan şekil ve standartlara uygun olarak kullanılmalıdır. Bu nedenle, bundan sonra gerçekleştirilecek bilimsel etkinliklerde TÜBİTAK desteğinin belirtilmesi ve TÜBİTAK logosunun kullanılması zorunludur. Programın e-posta adresi üzerinden (varsa) sorularınızı iletebilirsiniz.
Duyuru
DUYURU (22.12.2023): 2023 yılı 3.dönem başvuru sonuçları açıklanmıştır. Durumunuza ebideb.tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği programı 2024 yılı başvuru tarihleri açıklanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Program kapsamında, ulusal ve uluslararası alanlarda bilime katkı sağlayacak gelişmeler ve çalışmalar hakkında bilgi edinilmesi, farklı disiplinlerden eğitici ve katılımcıların bir araya gelmesinin disiplinler arası ortak bilimsel çalışmalara altyapı oluşturması, katılımcıların çalışmalarının yönlendirilmesi, bilimsel gelişimlerine katkıda bulunulması, eğitim konularının çok boyutlu ve derinlemesine ele alınması, amacıyla yurt içinde düzenlenen teorik/uygulamalı bilimsel eğitim etkinlikleri desteklenir.

2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı sonuçlarına E-BİDEB sistemine giriş yapılarak ulaşılabilir. E-BİDEB sistemine giriş yapmak için tıklayınız.
 
Çağrı duyurusuna aşağıdaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.