S.S.S.

-A +A
  • Hızlı Destek projem kabul edilirse proje teşvik ikramiyesi alabilecek miyim?

Hayır, Hızlı Destek projeleri için Proje Teşvik İkramiyesi verilmemektedir.

  • Hazırlamış olduğum projenin bir çalışması yurtdışında yapılması gerekiyor acaba Hızlı Destek programı kapsamında Yurtdışında saha çalışması yapabilir miyim?

Hayır, Hızlı Destek Programı yurtdışı çalışmalarını kapsamamaktadır.

  • Projem için için gerekli olan Etik Kurul belgesi, yasal izin belgesi ve destek mektubunu online başvuruma ekledim. Ayrıca posta ile göndermem gerekiyor mu?

Hayır, gerekmemektedir. Ancak, söz konusu belgelerin ıslak imzalı kopyalarının Kurumumuz tarafından talep edildiğinde ibraz edilmek üzere tarafınızca saklanması gerekmektedir.

  • Yürürlükte olan Hızlı Destek projesinde yürütücüyüm başka bir Hızlı Destek projesinde araştırmacı olabilir miyim?

Evet, devam eden "Hızlı Destek" projesinde yürütcülük göreviyle aynı anda iki projede daha araştırmacı olarak görev alınabilir.

  • 1002 Hızlı Destek proje teklifi için online başvuru yapmak istiyoruz ancak sisteme denemek için daha önce açtığımız bir taslağımız var ve yeni başvuru yaptığımızda "yeni bir proje taslağı açmadan önce mevcut proje taslağınızın başvurusunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir" ikazı ile karşılaşıyoruz. Başvurumu tamamlayabilmem için ne yapmam gerekir?

Daha önce hazırladığınız eski taslağınızı silmeniz yeterlidir.

  • Üniversitede çalışıyorum ve doktora öğrencisiyim acaba projede araştırmacı olabilir miyim?

Üniversitede kadrolu çalışan doktora öğrencileri 1002 Hızlı Destek projelerinde yürütücü/araştırmacı olarak görev alabilirler.